В Україні голові російського парламенту Криму Константинову повідомили про підозру за низкою статей КК – Прокуратура АРК

Голова російського парламенту Криму Володимир Константинов

В Україні повідомили про підозру за низкою статей Кримінального кодексу голові російського парламенту Криму Володимиру Константинову. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Прокуратури АРК, опублікованому 9 липня.

Українські правоохоронці кваліфікували дії Константинова як:

  • публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України (ч. 1 ст. 110 КК України);
  • колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України);
  • пропаганда війни (ст. 436 КК України);
  • виправдовування, заперечення збройної агресії рф та тимчасової окупації частини території України, глорифікація представників збройних формувань РФ з використанням медіа (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

«Підозрюваний транслював наративи російської пропаганди про «громадянську війну на Донбасі», називав тимчасову окупацію півострова поверненням «своїх» земель та «відновленням справедливості», ідентифікував Крим як територію, що «на законних підставах увійшла до складу рф за підсумками Другої світової війни». Також підозрюваний обґрунтовував збройну агресію рф необхідністю «денацифікації» і «демілітаризації» України», – йдеться в повідомленні Прокуратури АРК.

У повідомленні прямо не називають його ім'я, проте з відкритих джерел відомо, що російський парламент Криму з березня 2014 року і до цього дня очолює саме Володимир Константинов. До цього він був головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

На даний момент Константинов перебуває під міжнародними санкціями США, Канади, Японії, країн Європейського Союзу, Швейцарії, Великоъ Британії та інших держав.

Наразі публічних коментарів Константинова щодо цієї ситуації не було.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Вироки за воєнні злочини та держзраду. Кого судять у Криму українські суди?

За словами прокурора Автономної Республіки Крим Ігоря Поночовного, станом на 26 лютого в Україні відкрили кримінальні провадження за більш ніж 3800 воєнними злочинами та злочинами проти засад національної безпеки, які були скоєні росіянами в Криму. На даний момент українські суди винесли вже близько 200 вироків за цією категорією кримінальних справ, ще 580 справ проходять слухання.

У січні 2023 року тодішня представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявляла, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Чорний список»: хто відповість за переслідування кримчан